Wynajem samochodu to czynność, która może w znacznym stopniu ułatwić poruszanie się po mieście lub przemierzanie dłuższych dystansów. Przykładowo, wynajem samochodu osobowego w Trójmieście sprawi, że nie tracąc czasu dojedziemy szybko do wszystkich zaplanowanych atrakcji nadmorskich i nie tylko. Bez względu na to czy jest to wyjazd służbowy czy może w ramach zwiedzania i odpoczynku. Przed wyborem wypożyczalni samochodu warto jednak wiedzieć na co zwrócić uwagę, aby być w pełni zadowolonym z usługi.

Flota dostosowana do różnych potrzeb

Gwarancję zadowolenia daje możliwość wyboru dowolnego auta w zależności od potrzeb i preferencji. Dla niektórych osób liczy się model i wygląd, dla innych pojemność silnika, a dla jeszcze innych – moc i spalanie. Wszystkie te informacje klient powinien otrzymać w wypożyczalni. Odwiedzając ją należy więc zwracać uwagę na jakość przekazywanych informacji i chęć, z jaką pracownik odpowiada na wszystkie pytania.

Oczywiście auto powinno posiadać aktualny pakiet pełnego ubezpieczenia oraz przegląd techniczny. Nie może mieć żadnych usterek, które utrudniałyby jazdę bądź ją uniemożliwiały. Przede wszystkim kierowca auta ma czuć się bezpiecznie i komfortowo.

Rodzaj wykonania usługi

Lepsze wypożyczalnie samochodów wyróżniają się elastycznością i dopasowaniem swojej oferty do potrzeb klienta. Dlatego oferują zarówno możliwość wynajmu w formie tradycyjnej, jak i w formie Car to Door, czyli bez konieczności dojazdu do siedziby firmy. Jeśli wypożyczalnia ma w priorytecie dbanie o maksymalną wygodę klienta, z dużym prawdopodobieństwem okaże się godna polecenia.

Opłaty i umowa

Każdorazowo klient podpisuje umowę z wypożyczalnią samochodów, dlatego powinna być ona dla niego przejrzysta, jasna i zrozumiała. Nie może zawierać kruczków prawnych i informacji o nietypowych opłatach dodatkowych, które wzbudzają w kliencie jakiekolwiek wątpliwości. Należy upewnić się czy korzystanie z nawigacji, montaż fotelika dziecięcego lub inne czynności nie są dodatkowo płatne. Dodatkowo należy poszukać informacji o limicie kilometrów oraz ewentualnej dopłacie za przejechanie większej ilości kilometrów.