Wypożyczalnie samochodów mogą posiadać w ofercie zarówno wynajem krótkoterminowy, jak i długoterminowy. Obie usługi różnią się między sobą szczegółami, jednak główna różnica polega na długości trwania umowy. Przybliżmy ten temat nieco bardziej.

Wynajem krótkoterminowy – na czym polega?

Dla przykładu, wynajem krótkoterminowy samochodów w Gdańsku będzie znacznie korzystniejszą opcją jeśli wybieramy się do tego pięknego miasta na kilka dni, aby dokładnie go pozwiedzać. Tym samym unikniemy długiego czekania na komunikację miejską, zawsze bezpośrednio dotrzemy do celu i nie będziemy tracić czasu na wyszukiwanie najlepszych połączeń czy przesiadek. Komfort i wygoda przede wszystkim.

W praktyce wynajem krótkoterminowy dotyczy wypożyczenia wybranego pojazdu na okres do kilku tygodni, w zależności od ustaleń wypożyczalni. Warto spytać o maksymalny czas trwania umowy jeszcze przed jej podpisaniem. Ostateczna cena uzależniona jest od rodzaju pojazdu, liczby dni najmu oraz dziennego limitu kilometrów czy dodatkowego wyposażenia.

A może wynajem długoterminowy?

Wynajem długoterminowy kierowany jest bardziej do klientów, którzy potrzebują samochodu przez okres kilku miesięcy, a nawet roku. Przykładem jest sytuacja, w której klient zostanie oddelegowany na dłuższy czas do innego miasta w celach służbowych bądź przeprowadza się i chce lepiej poznać miasto poruszając się po nim samochodem. Z dużym prawdopodobieństwem ostateczna cena będzie korzystniejsza dla klienta, przy czym dodatkowo istnieje możliwość jej negocjacji.

Wynajem krótkoterminowy a długoterminowy

Odpowiadając na pytanie, która usługa będzie lepsza, nie można wskazać wyłącznie jednej z nich. Wszystko zależy bowiem od tego, jakie potrzeby wykazuje klient, czyli na jak długo będzie chciał wypożyczyć auto. Jest to kwestia indywidualna. Mimo tego zawsze warto odbyć szczegółową rozmowę z pracownikiem wypożyczalni i uzyskać odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania. Zarówno dotyczące parametrów i danych technicznych pojazdu, jak i warunków samej umowy.