Wynajem samochodu osobowego w Trójmieście staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem wśród turystów i nie tylko. Stosunkowo niedroga usługa zyskuje coraz więcej zwolenników. Powstają również kolejne firmy wypożyczające samochody.

Decydując się na wynajem samochodu osobowego w Trójmieście należy być czujnym – umowy najmu często obwarowane są różnego rodzaju kruczkami. Skrupulatność i zorientowanie się na szczegóły pozwoli na uniknięcie niepotrzebnych wydatków.

Z pewnością zawsze powinno się zwracać auto w identycznym stanie w jakim zostało ono wypożyczone. Nie ma tu znaczenia czy auto będzie oddawane bezpośrednio pracownikowi wypożyczalni czy kluczyki będą wrzucane do dedykowanej skrzynki. Co jeszcze jest istotne przy wynajmie pojazdu i na co zwrócić uwagę przed jego zwrotem?

Zdjęcia – przed i po

Odbierając auto z wypożyczalni trzeba dokładnie się mu przyjrzeć w celu zlokalizowania ewentualnych uszkodzeń czy zadrapań. Proces ten odbywa się z udziałem pracownika firmy, który jeśli takowe wystąpią, wszystko zaznacza. By mieć pewność, że nie zostaniemy posądzeni o wyrządzenie szkód, warto porobić szczegółowe zdjęcia pojazdu – szczególnie gdy gdzieś znajdują się defekty.

Wynajem samochodów Gdańsk

Także przed zwrotem pojazdu należy dokładnie go obejrzeć by móc wykluczyć wszelkie braki czy zadrapania na karoserii. Mamy w ten sposób niezbity dowód, że samochód wraca do wypożyczalni w takim samym stanie w jakim ją opuszczał.

Tankowanie i porządki

Wynajem samochodu osobowego w Trójmieście obliguje nas do zwrotu pojazdu z pełnym bakiem. Przeważnie wynajmujący oddają klientom do dyspozycji samochody zatankowane do pełna i tego samego oczekują od klientów podczas zwrotu. W związku z tym, planując drogę powrotną do wypożyczalni warto zahaczyć o stację benzynową.

Auto wracające do wypożyczalni powinno być również czyste – zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Dobrze jest zatem, choćby profilaktycznie, przed zwrotem pojazdu odwiedzić myjnię i skorzystać z dostępnego odkurzacza.

Trzymaj się ustalonego czasu!

Zazwyczaj umawiamy się z wypożyczalnią na konkretną godzinę zwrotu samochodu. Warto trzymać się tego czasu i odpowiednio zaplanować drogę powrotną. Zdarzają się bowiem firmy, które za nawet niewielkie spóźnienia, nakładają na klientów kary finansowe.

Przymierzając się do zwrotu pojazdu dobrze jest dodać do drogi pewien bufor czasowy na wypadek korków lub innych komplikacji. Wizyta na myjni i stacji benzynowej także zabiera kilka minut.